Hledají se úspěšné ženy ze startupů. Kdo pojede do Londýna?


13:55 • 19. ledna 2018

Startupy zakládané ženami dosahují lepších výsledků než ty s čistě mužským vedením. Ženy jsou však ve startupovém světě pořád ve výrazné menšině. Podpořit je při rozjíždění byznysů se snaží Women Startup Competition. Již druhé národní kolo se koná začátkem února v Praze, vítězná firma pak půjde Českou republiku zastupovat do evropského finále v Londýně. Tam se zúčastní pětidenního bootcampu a bude bojovat o pozornost místních investorů a novinářů.

Podle průzkumu Aspen Institute Prague mezi téměř 150 startupy v České republice z roku 2016 jen 19 procent z nich zakládala nebo spoluzakládala žena. Zahraniční výzkumy přitom dokazují, že se takovým startupům daří výrazně lépe než čistě mužským.

Příkladem mohou být statistiky fondu First Round Capital za deset let jejich působení v oblasti venture kapitálu: „Firmy se zakladatelkami-ženami zaznamenaly o 63 procent lepší výkon investic než čistě muži založené firmy.“ Nebo třeba velký průzkum firemní kultury z dílny TINYpulse: „Nejrychleji rostoucí společnosti s 200% a vyšší mírou růstu mají o 75 % vyšší pravděpodobnost, že je spoluzakládala žena.“

Zlepšit statistiky a motivovat ženy, aby se ve větší míře věnovali byznysu, si klade za cíl Women Startup Competition. Již druhé národní kolo soutěže v České republice nabídne příležitost osmi vybraným startupům prezentovat svůj projekt, zaujmout investory, dostat feedback od odborníků a mediální zviditelnění, a to formou dvouminutového pitche v angličtině.

To proběhne 7. února v pražském Impact Hubu, přičemž registrace se uzavírají 1. února. Podmínkou pro účast v soutěži je přítomnost alespoň jedné ženy mezi zakladateli firmy, své favoritky může do publika přijít podpořit kdokoliv.

Vítězný tým kromě věcných cen bude mít šanci reprezentovat Českou republiku na mezinárodním kole v září v Londýně, zúčastní se pětidenního bootcampu a bude bojovat o pozornost místních investorů a novinářů.

Soutěž Women Startup Competition spoluorganizuje Vodafone Nápad roku společně s Pavlínou Zychovou z MyStay, která se stala ambasadorkou pro Českou republiku po vlastní účasti v soutěži v roce 2015. Pavlína bude také celou soutěž moderovat.

Vítězem loňského ročníku byla společnost Frusack vyrábějící kompostovatelný znovupoužitelný sáček k nákupu ovoce a zeleniny s cílem nechat zmizet plastové sáčky z ulic. Za projektem stojí dvě studentky medicíny Hanka Němcová a Tereza Dvořáková.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Top zprávy
Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.