Umělá inteligence, neuvěřitelné množství detailů. Co všechno umí 8K QLED?

,
11:07 • 20. října 2018

Tagy: Alza, Samsung, Technologie

Bude to další zásadní milník v evoluci televizního obrazu? Technologie 8K QLED přináší nový rozměr diváckého zážitku. A není to jen o rozlišení, roli dostane také umělá inteligence. Novou televizi s technologií 8K QLED uvádí na český a slovenský trh firma Alza ve spolupráci se společností Samsung. V horizontu tří čtyř let můžeme očekávat, že rozlišení 8K bude v prodejích televizí určitě dominovat, říká ve video rozhovoru pro server Roklen24 Aleš Toman, Business Unit Manager Alza.cz.

"Už jenom to, že se jedná o 8K rozlišení, tak je to unikátní událost, protože je to světová premiéra. To, na co se naši diváci mohou těšit, je neuvěřitelné množství detailů a jemnou matici panelů, kde vlastně nerozeznají jednotlivé pixely, jednotlivé body televizoru," říká produktový manažer Samsung Martin Huba. "Díky tomu je obraz je jako ve skutečném světě, jako v realitě. Zákazník si může koupit jakkoliv velkou obrazovku až do velikosti 85 palců a bude mít naprosto jedinečný obrazový zážitek, který doposud nebyl možný," dodal.

Podle Huby ale tento televizor není jen o rozlišení. Pohání ho umělá inteligence. "V tomto případě funguje umělá inteligence tak, že vezme jakýkoliv zdrojový obsah signálu, ať je to z televize, z disku, z USB a převede ho, zrekonstruuje obraz do rozlišení 8K. Nejedná se o klasický "upscale"který známe ze 4K televizorů, ale je to skutečná rekonstrukce obrazu. To znamená, že umělá inteligence se dokáže podívat i do již proběhlých snímků, framů obrazu, analyzuje všechny tyto snímky a pomocí přesných algoritmů rekonstruuje finální obsah do posledního možného pixelu," říká Huba.

"8K technologie, neboli 8K rozlišení, je pro nás revoluční posun z pohledu velikosti rozlišení. Přeci jenom je čtyřnásobně větší než dnešní 4K. Tak jak bylo 4K rozlišení představeno před pěti šesti lety, tak nikdo neočekával, jak rychle se 4K rozšíří a stane se masovým rozlišením. Stejně tak můžeme očekávat v horizontu tří čtyř let, že rozlišení 8K bude v prodejích televizí určitě dominovat," říká Aleš Toman, Business Unit Manager Alza.cz.

Svou přelomovou 8K televizi Samsung poprvé představil letos v září na veletrhu IFA v Berlíně. Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.