Lucie Brešová: Počátky v Kiwi byly hodně punkový a dobrodružný

,
16:12 • 18. února 2019

Tagy: ČR, ELAI

Počátky ve společnosti Kiwi, která je jednou z nejrychleji rostoucích technologických firem, byly hodně punkový a dobrodružný. Mohli jsme dělat chyby a učit se z nich. Serveru Roklen24 to řekla Lucie Brešová, která v Kiwi vystřídala role provozní, finanční a výkonné ředitelky. Povede workshop ELAI na téma strategický růst, v němž se o svoje zkušenosti podělí.

Povedete workshop ELAI. Můžete tuto událost představit?

V ELAI mám workshop na téma strategický růst, kde se s účastníky podělím o svoje zkušenosti za čtyři roky řízení Kiwi.com, což je jedna z nejrychleji rostoucích technologických firem.

V čem bude přínos workshopu? Co se na něm účastníci dozví?

Za dobu mého působení v Kiwi jsem vystřídala role provozní, finanční a výkonné ředitelky. A taky mi tým vyrostl z deseti lidí na dva tisíce. Takže ve workshopu budeme hodně adresovat otázky, které se týkají právě vývoje firmy ve změnovém prostředí, čemu jsme hodně čelili, co nám fungovalo a co naopak ne.

Proč podle vás není dobré podléhat přístupu "Let´s keep it how it works"?

Jednak je vždycky prostor pro zlepšení, a hlavně svět kolem nás se hodně rychle mění, takže je potřeba umět se mu přizpůsobovat, a to vlastně na firmu působí právě těmi změnovými tlaky.

Jak vzpomínáte na počátky v Kiwi?

Bylo to hodně punkový a bylo to dobrodružný v tom, že jsme mohli dělat chyby a učit se z nich. Když jste velká firma, tak samozřejmě už musíte být obezřetnější.

Lucie Brešová - bývalá Managing Partner českého startupu Kiwi.com. Bývalá Chief Operations and Finance Officer Kiwi.com. Jedna z prvních zaměstnanců, která stála u zrodu a následně růstu Kiwi.com. Absolventka oboru Finance and Strategy na prestižní univerzitě Science Po v Paříži.

 

European Leadership and Academic Institute (ELAI) již osm let aktivně podporuje kvalitní vzdělávání a inovace ve všech společenských oblastech. Unikátní workshopy vedou pouze přední osobnosti českého byznysu. ELAI věří ve sdílení zkušeností, propojování talentů, vzájemnou inspiraci a osobnostní růst skrze předávání reálných zkušeností. Mottem je Aim Higher! Tak s námi pojďte mířit výš!“ 

ELAI vytváří dynamickou platformu pro nové nápady, myšlenky a spolupráci. Organizuje otevřené, prakticky zaměřené půldenní workshopy s předními osobnostmi českého byznysu, zajišťuje exkluzivní inhouse workshopy v sídle klienta, které jsou připravovány v úzké spolupráci mezi klientem a lektorem, a nabízí komplexní vzdělávací programy pro jednotlivce a firmy dle jejich potřeb.

 Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.