Další články

Podpora EET? O koho se vlastně opírá ministryně Schillerová?

Ministryně financí Alena Schillerová v posledních dnech prezentovala, jakou má EET podporu u podnikatelských spolků a že se s těmito spolky bude radit, jak EET upravit. Současně se nechala slyšet, že neví, kdo jsou ti, kdož jsou proti EET. Je tedy třeba pomoci paní ministryni zorientovat se.

Purchasing pain aneb Jak spotřebitelé trpí bolestí z nakupování

Ačkoliv člověk ekonomický, se kterým se setkáme ve standardní ekonomické teorii, musí mít z každé směny, kterou na trhu učiní, ohromnou radost, jelikož její dobrovolnost je důkazem toho, že přispívá k jeho uspokojení, skutečný člověk, jenž je ovlivňován řadou behaviorálních předsudků, často nakupuje věci, které nejen nepotřebuje, ale dokonce ani nechce. A i když často slyšíme, že zejména pro ženy je nakupování lékem na všechny trable a problémy, behaviorální ekonomové ve skutečnosti zjistili…

Koruna zaútočila na mnohaletá minima

Koruna během včerejšího obchodování prolomila úroveň 25,40 korun za euro a byla nejsilnější za zhruba pět let. Kurz se dostal na nejsilnější úroveň od ukončení režimu kurzového závazku České národní banky. Kurzotvorné zprávy přitom chyběly. Česká měna navázala na úterní růst, kterým reagovala na slova člena bankovní rady České národní banky Vojtěcha Bendy, z nějž trh vyvodil, že úrokové sazby musí rychle a výrazně vzrůst.

Chcete rychle iPhone, televizi? V prodejně budoucnosti sledujte diody!

Mix jednoduchého a rychlého vyzvedávání, ale zároveň odborného nakupování. Otevřeno nonstop. S tímto konceptem prodejen budoucnosti přichází Alza.cz. Serveru Roklen24 to řekl ředitel expanze a facility v Alza.cz Jan Moudřík. Prodejna s rozlohou 60 metrů čtverečních se nachází v Praze u výstupu metra Flora.

Lidé v práci hledají vlastní uplatnění, nabídnout peníze nestačí

Český pracovní trh se v posledních měsících dostal do situace, kterou ekonomové označují za faktickou nulovou nezaměstnanost. Každý, kdo chce pracovat, pracuje. Bez práce zůstávají pouze nezaměstnatelní lidé, kteří ani o legální práci nestojí. Počet volných míst výrazně přesahuje poptávku a vytváří tak tlak na personální oddělení firem.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.