Další články

Co nového v české ekonomické kotlině

Česká ekonomika v posledních měsících pomalu, ale jistě opouští fázi expanze a přesouvá se do fáze zpomalení. Na několika klíčových ekonomických indikátorech, jako je průmyslová výroba, spotřeba domácností, export nebo měkké ukazatele důvěry, bylo v květnu k vidění, že ztrácí robustnost růstu. Co vstup do fáze zpomalení pro ekonomiku znamená?  Předně, současný stav českého hospodářství je stále vysoko nad svým dlouhodobých trendem. Zároveň však ekonomika naráží na své (výrobní) limity, a proto…

Čerstvý vzduch pro svět na Fundliftu

Česká republika je světovou velmocí v oblasti nanovláken, k čemuž přispívá také známá technologická firma NAFIGATE Corporation, a.s., která sbírá světová ocenění. NAFIGATE Corporation připravuje a prodává průlomové inovace a technologie. Na investiční platformě Fundlift poptává financování ve výši 3,75 milionu Kč, které chce využít na uvedení na trh nanovlákenných okenních sítěk s potenciálem řešení jednoho ze zásadních globálních problémů. Investorům nabízí čtyřleté dluhopisy s ročním úrokem…

Nejnebezpečnější období ekonomiky od pádu Berlínské zdi

Vstupujeme do jednoho z nejnebezpečnějších období globální ekonomiky od pádu Berlínské zdi v roce 1989. „Obchodní válka“, která v první řadě neměla nikdy nastat, zaplňuje novinové titulky po celém světě. Krátkozrakost světových lídrů je pozoruhodná a vzhledem k historii obchodních válek hluboce znepokojující.

Podrobnosti z ECB a americká inflace nejvýš od února 2012

Euro bylo včera vůči dolaru nejslabší zhruba v době, kdy byl zveřejněn zápis z posledního jednání Evropské centrální banky (ECB). Kurz se krátce dostal na 1,1653 EURUSD, později se od této úrovně odrazil. Ze zápisu vyplývá, že k oznámení ukončení kvantitativního uvolňování centrální bankéře přiměl silný růst a postupně rostoucí inflační tlaky. Na tomto rozhodnutí přitom panovala široká shoda.

Vítejte na mistrovství světa (fotbalových) migrantů

Takzvané „kšeftování“ s cestovními pasy bylo mezinárodní fotbalovou federací FIFA omezeno už dávno. Pokud se ale podíváte na jména hráčů v některých národních dresech, tušíte, že něco nehraje. Důvodem je migrace. Hráči působící v dresech afrických a jihoevropských týmů podporují tento „trend“ nejvíce. Například více než 60 procent národního týmu Maroka se narodilo mimo půdu severoafrické země.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.