Twitter není jen šum. Pomůže vám vydělat na akciích

Doba, ve které žijeme, je dobou sociálních sítí. Ty se za poslední roky staly nezbytnou součástí komunikace mnoha z nás a možná i ve značné míře nahradily komunikaci fyzickou. Sociální média lze tedy rovněž považovat za takřka bezednou studnici indícií k tomu, co si lidé myslí. A i když se zdá, že informací je všude momentálně až příliš a přestaly být vzácné, pokud je někdo umí správně setřídit, dá se na nich i vydělat - třeba na finančních trzích.

Ženy a investice. Menší riziko, vyšší výnos

Zatímco někteří finanční teoretici věří, že trh se porazit nedá, řada výzkumníků se zabývala otázkou, zda na finančních trzích poráží muži ženy, či naopak ženy muže. A třebaže hypotéza efektivních trhů implikuje, že na akciových trzích má každý analytik či investor přibližně padesátiprocentní šanci na úspěch, a to i tehdy, pokud by byly jeho schopnosti na bodě mrazu, jak se pregnantně vyjádřil John Cassidy ve své knize Jak selhávají trhy, data ukazují, že v souboji pohlaví má jedno přece jen…

Nevíte jak dál s penězi? Zeptejte se nekvalifikovaného kamaráda

Co mohou mít společného lidé, kteří se dostali do finančních potíží, s těmi, kteří naopak chtějí využít volné prostředky k investici? Obě skupiny může napadnout stejná strategie, a to obrátit se na někoho ve svém okolí, kdo rozumí financím, resp. se tak alespoň tváří. Podle výzkumu akademiků z několika amerických univerzit se však jedná o špatnou taktiku. Výsledky šetření totiž ukazují, že nejlepším krokem je „odborná“ porada s někým, kdo, stejně jako vy, nemá o financích ani tušení.

Vyšší riziko, vyšší benefity? Středoevropané si to nemyslí

„Není nic tak katastrofálního jako racionální investiční politika v iracionálním světě,“ cituje ekonomka banky ING Maria Ferreira nepsaného zakladatele behaviorálních financí Johna Maynarda Keynese. Naštěstí nebo naneštěstí, řada lidí se ve finančním světě racionálně nechová, jak ostatně dokumentují široké poznatky tohoto směru finančně-ekonomické teorie. Ferreira například uvádí, že ačkoliv akcie poskytují nezanedbatelnou bezrizikovou prémii, řada domácností nevlastní ani jedinou.

Za tři roky z nuly na čtyři miliardy. Zonky raketově roste

Online Peer-to-peer (P2P) služba Zonky aktuálně hlásí přes 21 tisíc investorů, kteří zafinancovali již 27 tisíc půjček. Za tři roky od svého vzniku platforma protočila přes čtyři miliardy korun. Zonky roste díky investicím do technologických inovací, rozvoje brandu a klientského servisu. A na podzim přijdou další novinky.

Modely vs. pudy. Úspěšní tradeři sází na instinkty

Zejména v 90. letech minulého století zažívaly americké finanční trhy doslova boom finančního inženýrství, kdy na jedné straně vznikaly nové a nové sofistikované finanční produkty a na straně druhé ještě sofistikovanější modely pro stanovení jejich hodnoty a rizika. A i když by se mohlo zdát, že v tak složitém finančním světě se již bez stejně složitých matematických vzorců nelze obejít, následná finanční krize z roku 2008 ukázala, že spoléhat se pouze na čísla může být snadnou cestou do pekel.

Další články

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.