Roklen Talk

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

„Boj s korupcí“ & líbivá politika. Všichni souhlasí, nikdo nic nenamítá

„Boj s korupcí“ bezesporu patří mezi nejlíbivější politická hesla; všichni souhlasí, nikdo nic nenamítá. Když k tomu přidáme, že výsledky jsou prakticky neměřitelné, jedná se o ideální agendu téměř každého politika. Slýcháme tak populisty skloňovat slovo transparentnost ve všech pádech, případně volat po omezování naší svobody skrze majetková přiznání a podobně. Typicky to končívá tím, že korumpovatelnou osobu někdo hlídá, takže je třeba uplácet i hlídače; a pak hlídače hlídačů… Zásadní problém…

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Kdo je Satoshi Nakamoto?

Přestaňte ho zkoušet hledat. Ne, že by se vám to nemohlo podařit. Své tipy má řada z nás a mnozí se určitě trefili. Pokud ale fandíte kryptoměnám a líbí se vám myšlenky, na kterých stojí, přestaňte ho hledat.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Dopis akcionářům Vltava Fund: Role dovednosti a náhody

Na nočním stolku mi už dlouho leží kniha slavných Feynmanových přednášek z fyziky. Je to krásné čtení, i když musím přiznat, že řada věcí v nich je na mne moc těžkých. Jedna z těch lehčích přednášek nese název Pravděpodobnost a Feynman v ní mluví o tom, jak i zcela náhodné jevy mohou působit na lidi tak, že v nich vidí nějaké vzorce nebo schémata.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Blockchain je geniální. Zázračně zlepšit státní správu ale neumí

Už i v České republice začaly vznikat projekty velkých firem, které slibují, že zefektivní státní správu pomocí blockchainu, tedy technologie, na které běží nejznámější kryptoměna bitcoin. Dokonce se za nimi skrývají tak velké technologické firmy, které přišly s novou blockchainovou iniciativou. Možná se ale jenom vezou na vlně krásného nového slova.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Švejkování po americku: Pašování dětí & Comey vs. Assange

Z celkového počtu dvanácti tisíc dětí a nezletilých, kteří přišli nelegálně do USA za období posledních několika let (přesný počet let nám unikl), jich deset tisíc nepřišlo podle oficiálních statistik a slov Kirsten Nielsenové, zástupkyně Homeland Security, se svými milujícími rodiči, ale s pašeráky dětí. Konspirátoři jsou přesvědčeni, že takto se za Obamy krmily pedofilní sítě. Martin Brodel také upozorňuje, že se, podle zdrojů přímo na místě, tamní drogové kartely propojily s blízkovýchodními…

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Pozor na to. Tři oblasti, ve kterých chybují nepozorní investoři

K dispozici dnes máme nejrozsáhlejší a nejdostupnější množství informací v lidských dějinách. Této informační hojnosti využívají i investoři, kteří ještě nikdy neměli pro svá rozhodnutí tolik rozličných podkladů a faktorů ke sledování. Dělají ale díky tomu investoři opravdu správná rozhodnutí, nebo se spíše potýkají s poruchou pozornosti?

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Iracionální horečka na trhu nemovitostí

Ceny nemovitostí, výstavba nových bytů, regulace ČNB a další podobné zprávy neúnavně plní téměř všechna informační média od televizních zpráv po sociální sítě. Ve společnosti se množí samozvaní experti na nemovitostní trh a lidé se dovedou o rostoucích cenách nových bytů bavit dlouhé minuty. Diskuze se ale téměř vždy točí kolem tržních fundamentů, možné změny v chování a přemýšlení české společnosti podrobně probírány nejsou.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Švejkování: Spy Jazz & Charles Krauthammer se loučí

Sledujeme amerického prezidenta, kterak se dva dny po triumfálním návratu ze setkání s Kim Čong-unem v Singapuru neplánovaně prohání po trávníku Bílého domu se smečkou novinářů v patách, dává live rozhovor FOX News a poté se rozhodne k neplánovanému impromtu tiskovce. 

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Jak moc se zvýší americkým firmám zisky díky snížení daní?

Americké firmy platí od letoška daň ze zisku pouze ve výši 21 procent oproti loňským 35 procentům. Jako investory nás zajímá, o kolik se jim díky nižší daňové sazbě zvýší zisk. Jednoduchá aritmetika naznačuje, že by to mělo být o 21 procent. V praxi to ale bude mnohem méně, a to i u těch společností, které podnikají téměř výhradně na domácím americkém trhu a platily dosud opravdu daň ve výši 35 procent.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Sousedův teleport omezuje mou svobodu!

Občas se setkávám s názorem, že před rokem 1989 jsme sice nesměli vycestovat, ale od dnešní situace se to zas tolik neliší, jelikož ač teď můžeme, nemáme za co; a zcela běžně lze narazit na trochu slabší výrok, že i když je kapitalismus efektivní, dává veškeré výhody pouze bohatým, protože svobodu chudých omezují jejich špatné finanční možnosti. Ne že bych snad rozporoval větší možnosti bohatých lidí oproti chudším, čehož jsme mimochodem svědky v každé době a za každého režimu; rád bych však…

Další články

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.