Nevídaná kombinace aneb (Ne)zájem o české dluhopisy

Zatímco někteří, především zahraniční, investoři mohou být zlákáni nezvyklou kombinací bezpečí a relativně vysokých výnosů, kterou můžeme u českých státních dluhopisů pozorovat, na domácí půdě se najde jeden velký medvěd. Proč o české bondy nemá zájem? Trhy podle něj přehlíží jednu zásadní věc.

Když trhy padají, kupujte japonský jen

Jakou měnu nakoupit, když trhy padají? Mezi tradiční bezpečné přístavy patří japonský jen a švýcarský frank. Banka Citigroup je proto „proti sobě“ postavila v rámci srovnání vývoje kurzu v době úprku investorů směrem pryč od rizika. A vítězně z tohoto „souboje“ vyšel japonský jen.

Odevzdání rozpočtů, Fed Minutes, summit EU

Odevzdání rozpočtů Evropské komisi, zápis z posledního zasedání americké centrální banky a summit EU. V tomto pořadí se postupně – od pondělí přes středu až po čtvrtek - uskuteční nejdůležitější události tohoto týdne. Na co se konkrétně se zaměřit?

Čínská úleva a návrat dobré nálady na trhy

Wall Street několik dní po sobě krvácela. Zatímco někteří slabší jedinci začali strašit hromadným pádem a následným propadem do medvědího trhu, jiná část trhu vyčkávala. A jak se podle dnešního vývoje zdá, trpělivost se vyplatila, obzvláště pokud obchodníci pokles využili k nákupům.

„Jsem si absolutně jistý.“ Případ italsko-německé „čtyřstovky“

Italská snaha o uklidnění trhů pokračuje. Včera se jí poměrně sebevědomě ujal vicepremiér Matteo Salvini, který se zaměřil na současné téma číslo jedna, tedy na spread 10letého italského bondu ve srovnání s německým o stejném tenoru. A jak se zdá, někteří investoři na jeho slovní „intervenci“ uslyšeli.

Italská tvrdohlavost zkouší trpělivost evropských trhů

„Nepřáteli Evropy jsou ti, kteří sedí v Bruselu. Je to Juncker a Moscovici, kteří do Evropy přinesli strach,“ řekl na začátku týdne italský vicepremiér Matteo Salvini. Tato slova poměrně dobře vystihují současnou náladu mezi italskou vládou a zástupci Evropské unie, která se již delší dobu podepisuje na finančních trzích. Situace navíc začíná nabývat na nervozitě s tím, jak se Itálie blíží k rozhodnému datu odevzdání návrhu rozpočtu do rukou Evropské komise.

Další články

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.