Koruna bojuje o silnější postavení

Celotýdenní absence ekonomický dat ovlivňujících českou korunu nám umožňuje náhled na budoucí vývoj pomocí technické analýzy. Euro se vůči koruně brání a podruhé během února odolává v okolí silného supportu.

Jak by Fed (ne)mohl vylepšit svou komunikaci

Hlavní událostí týdne je dnešní zveřejnění zápisu z lednového zasedání Federálního rezervního systému. I přesto, že prognóza měnového výboru nadále pracuje s celkem dvěma koly navyšování sazeb během letošního roku, rétorika guvernéra Fedu Powella jasně naznačila mnohem opatrnější přístup. A právě v návaznosti na to vzniká otázka – jak by mohl Fed vylepšit svou komunikaci, aby nevznikaly případné „přešlapy“ ve čtení jeho výhledu a přístupu?

Jak se obchoduje na medvědích trzích?

Medvědí trhy jsou volatilní, nepředvídatelné a náročné na obchodování. V období, kdy jsou podmínky na trhu nastavené na averzi vůči riziku, je proto důležité mít dobrou strategii. Směřujeme ke globální recesi?

Šikana a antisemitismus. Britská levice přišla o sedm poslanců

Ve Velké Británii rezignovalo sedm poslanců Labour party, což je největší odchod ze strany od roku 1981. Protestují proti vedení šéfa strany Jeremyho Corbyna. Na tiskové konferenci oznámili, že Corbynova strana se radikálně odklonila od jejich hodnot. Bývalá stínová ministryně Chuka Umunna vedení dokonce obvinila z antisemitismu.

Rozbuška v rukou Donalda Trumpa

Zatímco optimismus kolem americko-čínských obchodních vyjednávání se z konce minulého týdne přelil do začátku toho nového, jeho další trvání by mohla hravě utnout jedna jediná informace v rukou amerického prezidenta Donalda Trumpa. Která to je?

Spekulace o sazbách

Konsensus trhu byl před únorovým zasedáním bankovní rady České národní banky jasný. Sazby zvýšeny nebudou, centrální banka prodlouží úrokovou pauzu. Odhadovaná délka jejího trvání se už však liší. V posledních dnech spekulace o sazbách navíc podpořila i první data, která otestovala aktualizovanou prognózu. Kdy tedy bude ČNB pravděpodobně hikovat?

Další články

Právě se stalo

Další zprávy

Nejčtenější

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.