Další články

Koruna z pohledu tří časových rámců

Kurz koruny vůči euru v posledních měsících nabízí stále menší a menší cenové výkyvy. Dobrá zpráva pro exportéry, importéry nebo třeba rodiny plánující letní dovolenou v zemích eurozóny. Spekulanti na devizovém trhu však nadšením zrovna nehýří. Podívejme se na možný vývoj kurzu z pohledu technické analýzy na různých časových rámcích.

Další výprodej turecké liry

Turecká lira je tento týden opět pod výprodejním tlakem. Již během pondělí se přehoupla přes hranici 6,00 za americký dolar. Prvně se tak stalo vinou opětovně zažehnuté nejistoty kolem obchodních sporů USA a Číny. Později pak olej do výprodejního ohně přispěla turecká politika. Výsledkem jsou nejslabší hodnoty za posledních sedm měsíců.

Velký americko-čínský krach?

Zprávy z posledních týdnů, byť nikterak detailní, naznačovaly, že americko-čínské obchodní vyjednávání spěje k úspěšnému konci. K tomu, aby se část pozitivních očekávání rázem rozplynula, však stačil jeden jediný tweet. A nestojí za ním nikdo jiný než americký prezident Donald Trump. Otázkou tak zůstává – stojíme na prahu obchodní války USA a Číny, nebo jde pouze o Trumpovu teatrálnost?

Riziko (nejen) penzijních fondů a potenciálně silnější dolar

Dolar, ve vyjádření dolarového indexu, letos zpevnil o bezmála 2 %. I přesto, že sázka na silnější zelené bankovky nebyla na začátku roku tou nejfrekventovanější, mnozí obchodníci začínají vidět celou situaci jinak. K silnější americké měně by vedle ostatních katalyzátorů mohly přispět například penzijní, resp. dluhopisové, fondy či pojišťovny, které rostoucí náklady dolarového zajištění začínají nutit k rizikovějšímu chování na trhu.

Koruna před zasedáním ČNB posiluje

Nižší očekávání v eurozóně a vyšší útraty domácností ve Spojených státech. Koruna díky převažující predikci vyšších sazeb včera většinu dne posilovala. Vrátila se tak na hodnoty z počátku minulého týdne.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.