Aktuální videa

Češi bezhotovostním platbám příliš neholdují

18:02 19. března 2019

Od otevřeného bankovnictví jsme hodně očekávali. V případě bank i fintechových firem se ale zatím neukázalo to, co jsme čekali. Na druhou stranu věřím, že v příštích letech od otevřeného bankovnictví hodně uvidíme, řekl v rozhovoru pro Roklen24 partner PwC Petr Ložek. 

Smartifikace Prahy? Ve hře může být přes tisíc budov

13:41 15. března 2019

Praha má přes tisíc budov, které by si zasloužily revizi z pohledu nákladů na energie. V šesti objektech v majetku hlavního města Prahy byla zahájena modernizace jejich technologických zařízení. Projekt je realizován formou EPC, tedy energetických služeb se zárukou, kdy dodavatel za dosažení úspor smluvně ručí. Ve video rozhovoru Roklen24 se dozvíte, jaký je cíl snížení spotřeby a o kolik nižší budou emise?

NEO není jen v Matrixu. Co všechno umí účet od Expobank?

18:11 12. března 2019

NEO účet od Expobank CZ nabízí službu úplně nové generaci klientů, která od bankovnictví čeká něco jiného. Spojuje tradiční bankovnictví se světem fintechu. Ve video rozhovoru to serveru Roklen24 řekl ředitel digitální pobočky Expobank CZ Michal Skalický.

Praktický playbook od nejvýše postaveného českého manažera

16:08 8. března 2019

Jak vést a motivovat lidi v nové digitální době. Jak postavit firemní strategii. To prozradí na workshopu ELAI Jan Zadák, bývalý globální viceprezident Hewlett Packard v regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) a jeden z nejvýše postavených českých manažerů. Serveru Roklen24 poskytl exkluzivní rozhovor, který vyjde příští týden.  

Nejsme jen stylingová služba, stavíme Genster na datech

09:57 2. března 2019

Polovina mužů, která vyzkouší Genster - první online nákupní a stylingovou službu pro muže v České republice, nesnáší nákupy. Genster tento problém řeší. Druhá polovina od nás chce poradit se změnou stylu oblékání. Ve video rozhovoru to serveru Roklen24 řekla zakladatelka a CEO Genster Michaela Kloudová, která získala druhé místo na Women Startup Competition.

Snuggs: Úspěch v soutěži s produktem čistě pro ženy

11:31 24. února 2019

Startup Snuggs, který vyvinul speciální menstruační kalhotky s nanovlákny, uspěl v soutěži s produktem právě pro ženy. Získal třetí místo na Women Startup Competition a také cenu diváků. Je to plnohodnotná náhrada za vložky nebo tampony, řekla ve video rozhovoru pro Roklen24 Linda Šejdová, zakladatelka a CEO Snuggs.

Fundlift: Jednoduché investování pro každého

17:01 21. února 2019

Už jsme si vysvětlili, jak peníze ztrácejí hodnotu, proč je dobré je investovat, a představili jsme si koncept investičního crowdfundingu. Nyní přišel čas seznámit se s první investiční crowdfundingovou platformou v Česku – Fundliftem.

Lucie Brešová: Počátky v Kiwi byly hodně punkový a dobrodružný

16:12 18. února 2019

Počátky ve společnosti Kiwi, která je jednou z nejrychleji rostoucích technologických firem, byly hodně punkový a dobrodružný. Mohli jsme dělat chyby a učit se z nich. Serveru Roklen24 to řekla Lucie Brešová, která v Kiwi vystřídala role provozní, finanční a výkonné ředitelky. Povede workshop ELAI na téma strategický růst, v němž se o svoje zkušenosti podělí.

Grason řeší problémy. Práce v gastronomii díky aplikaci

16:37 14. února 2019

Aplikace Grason vyhrála soutěž podnikatelek WOMEN STARTUP COMPETITION a plánuje expanzi. Grason propojuje kvalitní gastro provozy s ověřeným personálem a řeší tak jeden z největším problémů současné gastronomie. Serveru Roklen24 to řekla CEO firmy Jarmila Kowolowská.

KOVY: Influencer je dnes nejsilnější médium

09:26 10. února 2019

Influencer je dnes nejsilnější médium. Dokáže své diváky ovlivnit mnohem víc než klasické zdroje informací nebo reklamy. A musí se s ním pracovat velmi opatrně. Budu ukazovat ty případy, kdy se to třeba úplně nepovedlo. Serveru Roklen24 to řekl Karel Kovář alias KOVY, jeden z nejvýraznějších představitelů české YouTube scény, který povede workshop ELAI s názvem "Sociální sítě, influenceři a generace Z".

A co vy? Chcete také podpořit nadějnou vizi a investovat?

16:34 5. února 2019

Přišli za námi lidé kuchařské školy Chefparade s jejich nejnovějším nápadem – chtěli si postavit školu vaření na vlastním statku. Na to, aby tento projekt mohli rozjet, potřebovali kapitál. Jednou z možností bylo vydat se klasickou cestou a zažádat o financování banku, kde již společnost měla úvěr. Vybrali si ale investiční crowdfunding.

VIDEO: Zařízení od Audified má Paul McCartney, Národní divadlo i soudy

09:23 2. února 2019

Brněnská firma Audified se zaměřuje na populární simulace zařízení, která jdou velmi obtížně sehnat, jsou drahá nebo se zachovalo jen pár kusů. Přes jejich efekt zpívá Paul McCartney, originál pochází právě z doby Beatles. Zároveň jde o pomůcky, které zrychlují nahrávací proces. Naši techniku využívají například soudy, řekl v rozhovoru ředitel firmy Lubor Přikryl.

VIDEO: Loni miliarda, letos dvě. Roger přináší revoluci ve fakturách

17:18 28. ledna 2019

Platební instituce Roger převrátila tradiční faktoringový model. Umí zkrátit splatnost faktur z průměrných 52 dní na tři. Loni profinancovala faktury za miliardu korun. To je meziročně o 50 procent více. V letošním roce to budou dvě miliardy. Serveru Roklen24 to ve video rozhovoru řekl Adam Šoukal, CEO Roger.

Spolehlivost, design, výdrž baterie. I na to sází firma Simple Hardware

17:02 21. ledna 2019

Spolehlivost, pěkný design, dlouhá výdrž baterie. To jsou přednosti výrobků společnosti Simple Hardware, která úspěšně vstoupila na investiční platformu Fundlift. Cílovou částku brzy navýšila z šesti na 12 milionů korun. CEO Simple Hardware Pavel Sodomka ve video rozhovoru pro Roklen24 vysvětluje, na co firma peníze využije. Dodává, že Internet věcí (IoT) je jedna z dalších revolucí, které přicházejí.

VIDEO: Proč být pozadu, když investovat dnes může každý

17:10 17. ledna 2019

K tomu, abychom si dnes mohli vydělat peníze investováním, už nepotřebujeme chodit v obleku s kufříkem v ruce, mít vlastního bankéře nebo vysokoškolské tituly z ekonomie. Dnes už může investovat každý – vaše kolegyně z práce, váš spoluhráč z tenisu nebo třeba vaše kadeřnice. Než ale začneme vydělávat peníze, pojďme si projít pár základních věcí, ve kterých musíme jako budoucí investoři mít jasno.

Další články

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.